Edukacja

Naszym celem jest przekazanie wiedzy m.in. na temat Sybiru i polskich losów na zesłaniu w sposób przystępny dla każdej grupy wiekowej.

Przejdź do treści

Muzeum Pamięci Sybiru, jako nowoczesna instytucja, realizuje zadania edukacyjne poprzez przygotowanie bogatej oferty dla zróżnicowanych odbiorców.

Naszym celem jest przekazanie wiedzy m.in. na temat Sybiru i polskich losów na zesłaniu w sposób przystępny dla każdej grupy wiekowej. Chcemy zainteresować potencjalnych odbiorców rozmaitymi aspektami historii polskich losów na Wschodzie, zwłaszcza zesłań i deportacji.

W ofercie, oprócz spotkań ze świadkami historii, znajdą się lekcje muzealne.

ZAJĘCIA, KTÓRE ŁĄCZĄ POKOLENIA

Zależy nam na tym, aby zajęcia edukacyjne były szansą na poznanie świadków historii. To właśnie rozmowy z Sybirakami i ich potomkami stwarzają niepowtarzalną możliwość zdobywania wiedzy poprzez wysłuchanie autentycznych relacji. Pragniemy połączyć w ten sposób przedstawicieli różnych pokoleń i stworzyć pomost pomiędzy „tu i teraz”, a historią, która odcisnęła bolesne piętno w historii Polski. Chcemy ocalić w ten sposób historię od zapomnienia.

AKTYWNIE Z HISTORIĄ

Muzeum Pamięci Sybiru już teraz organizuje szereg wydarzeń, które łączą w sobie aktywne spędzanie czasu i zdobywanie wiedzy dotyczącej deportacji i zsyłek na Sybir. Wśród nich znajduje się Peleton Pamięci i Bieg Pamięci Sybiru.

NOWOCZESNE NARZĘDZIA

Posiadamy szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym pogłębianie wiedzy stanie się niezwykle przyjemne i proste. Niezwykłe jest również miejsce. Sala audiowizualna wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz kameralne salki edukacyjne – to tylko przykłady innowacyjnej infrastruktury.

Zapewniamy dostęp do sprzętu multimedialnego, czy pomocy naukowych.

INFORMACJE O DOSTĘPNEJ OFERCIE EDUKACYJNEJ JUŻ WKRÓTCE!

Masz pytania?

85 672 36 01

poniedziałek – piątek: 7:30-15:30

sekretariat@sybir.bialystok.pl

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru. Wejdź do sklepu