Przekaż eksponat - Muzeum Pamięci Sybiru

Przekaż eksponat

Muzeum Pamięci Sybiru gromadzi zbiory dokumentujące losy obywateli polskich zesłanych i deportowanych na Sybir oraz osadnictwo Polaków w Rosji i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Przejdź do treści
Przekaż eksponat

Gromadzenie zbiorów jest podstawowym zadaniem każdej instytucji muzealnej. Mają one fundamentalne znaczenie dla muzeów – warunkują ich istnienie i odróżniają je od wszelkich innych instytucji kultury. Muzea z dumą prezentują swoje nabytki, traktując je jak prawdziwe skarby.

ZA KAŻDYM PRZEDMIOTEM KRYJE SIĘ NIEZWYKŁA HISTORIA

Za każdym, nawet niepozornym przedmiotem, który znajduje się w zbiorach Muzeum Pamięci Sybiru, kryje się wielka historia. Każdy z nich to opowieść o losach jego właścicieli, to dramaty, rozstania, tęsknota i ból towarzyszący stracie bliskich. To także wspomnienia pięknych chwil, jeszcze sprzed wybuchu wojny…

Muzeum Pamięci Sybiru gromadzi zbiory dokumentujące losy obywateli polskich zesłanych i deportowanych na Sybir oraz osadnictwo Polaków w Rosji i ZSRS.

PAMIĄTKI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ

Pamiątki, które trafiają do muzeum, nie będą wyłącznie przechowywane w magazynach. Chcemy je pokazywać na wystawie stałej i wystawach czasowych, wykorzystywać w działaniach edukacyjnych, kulturalnych, prezentować w muzealnych wydawnictwach i udostępniać w katalogu online. Wszystko po to, by służyły obecnym i przyszłym pokoleniom.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z Katarzyną Śliwowską:

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep