Zapraszamy na wspólną wyprawę poprzez historyczne ziemie kresowe, bezmiar tajgi i kazachskich stepów. Poprowadzą nas wspomnienia zesłańców oraz niezliczone historie zamknięte w wyjątkowych przedmiotach należących do deportowanych Polaków.
SPECJALISTYCZNY SPRZĘT
Pragniemy, by te opowieści dotarły do jak najszerszego grona zwiedzających, aby były powszechnie dostępne. Dlatego przygotowaliśmy m.in pętle indukcyjne, audioprzewodniki z tłumaczem PJM oraz z audiodeskrypcją, makietę wystawy stałej oraz modele eksponatów stworzone w druku 3D. Dla osób, które zapragną chwili wytchnienia, przygotowaliśmy pokój wyciszenia.
Udogodnienia związane z dostępnością wystawy to nie wszystko. Także w czasie działań edukacyjnych i warsztatów pamiętamy o potrzebach dzieci i dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami.
MUZEUM DOSTĘPNE ARCHITEKTONICZNIE
Zadbaliśmy również o dostępność architektoniczną. Zwiedzający z niepełnosprawnościami mają do dyspozycji dodatkowe miejsca parkingowe, dostosowane wejścia do budynku i na wystawę. W budynku są windy uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnością. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ruchu, czyli balkoników i wózków.
Pies asystujący jest zawsze mile widziany.
Nad wszystkim czuwają pracownicy oraz koordynatorzy ds. niepełnosprawności. Niezbędne informacje i aktualności są przedstawione w specjalnej zakładce „Muzeum Dostępne” na naszej stronie internetowej, stworzonej zgodnie z zasadami WCAG 2.1.
REKOMENDACJE
Muzeum Pamięci Sybiru otrzymało rekomendacje, jako miejsce zapewniające dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami. Wszystko za sprawą wsparcia i konsultacji niezawodnego Zespołu Fundacji Kultura bez Barier.
Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji na stronie www.kulturabezbarier.org.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z dostępnością prosimy o kontakt z koordynatorem ds. dostępności:
- e-mail: k.mosiej@sybir.bialystok.pl