Muzeum dostępne - Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum dostępne

Chcemy aby przygotowane przez nas treści dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego przygotowaliśmy szereg rozwiązań wpływających na dostępność.

Przejdź do treści
Muzeum dostępne

Zapraszamy na wspólną wyprawę poprzez historyczne ziemie kresowe, bezmiar tajgi i kazachskich stepów. Poprowadzą nas wspomnienia zesłańców oraz niezliczone historie zamknięte w wyjątkowych przedmiotach należących do deportowanych Polaków.

SPECJALISTYCZNY SPRZĘT

Pragniemy, by te opowieści dotarły do jak najszerszego grona zwiedzających, aby były powszechnie dostępne. Dlatego przygotowaliśmy m.in pętle indukcyjne, audioprzewodniki z tłumaczem PJM oraz z audiodeskrypcją, makietę wystawy stałej oraz modele eksponatów stworzone w druku 3D. Dla osób, które zapragną chwili wytchnienia, przygotowaliśmy pokój wyciszenia.

Udogodnienia związane z dostępnością wystawy to nie wszystko. Także w czasie działań edukacyjnych i warsztatów pamiętamy o potrzebach dzieci i dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami.

MUZEUM DOSTĘPNE ARCHITEKTONICZNIE

Zadbaliśmy również o dostępność architektoniczną. Zwiedzający z niepełnosprawnościami mają do dyspozycji dodatkowe miejsca parkingowe, dostosowane wejścia do budynku i na wystawę. W budynku są windy uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnością. Istnieje także  możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ruchu, czyli balkoników i wózków.

Pies asystujący jest zawsze mile widziany.

Nad wszystkim czuwają pracownicy oraz koordynatorzy ds. niepełnosprawności. Niezbędne informacje i aktualności są przedstawione w specjalnej zakładce „Muzeum Dostępne” na naszej stronie internetowej, stworzonej zgodnie z zasadami WCAG 2.1.

REKOMENDACJE

Muzeum Pamięci Sybiru otrzymało rekomendacje, jako miejsce zapewniające dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami. Wszystko za sprawą wsparcia i konsultacji niezawodnego Zespołu Fundacji Kultura bez Barier.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji na stronie www.kulturabezbarier.org.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z dostępnością prosimy o kontakt z koordynatorem ds. dostępności:

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep