Akademia Muzeum - Muzeum Pamięci Sybiru

Akademia Muzeum

Akademia Muzeum to płatny cykl szkoleniowy, który przygotowuje do pełnienia roli przewodnika po wystawie stałej Muzeum Pamięci Sybiru.

Przejdź do treści
Akademia Muzeum

Po ukończeniu pełnego cyklu szkoleniowego Akademii Muzeum i zdaniu egzaminu uzyskuje się Certyfikat przewodnika Muzeum Pamięci Sybiru. Dokument zapewnia przewodnikowi bezpłatne wejście na wystawę i możliwość oprowadzania grup – po podpisaniu stosownej umowy z Muzeum oraz dokonaniu opłaty rocznej w wysokości 180 złotych.

Jak wygląda cykl szkoleniowy?

Cykl szkoleniowy Akademii Muzeum składa się z dwóch części zakończonych egzaminami.

Etap teoretyczny składa się z cyklu wykładów, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z wątkami historycznymi przedstawionymi na wystawie stałej.

Część praktyczna umożliwia zapoznanie się z ekspozycją, towarzyszącą jej narracją, organizacją przestrzenną i eksponatami, a także kwestiami dotyczącymi czasu zwiedzania, punktów dostępności, funkcjonowania punktu informacyjnego i szatni.

Uczestnicy Akademii otrzymają pakiet materiałów merytorycznych, ułatwiających poszerzenie wiedzy w zakresie treści wystawy stałej Muzeum Pamięci Sybiru.

Cykl szkoleń zamyka się w kilku tygodniach, zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Kto może uczestniczyć?

W Akademii Muzeum mogą uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Certyfikatu przewodnika Muzeum Pamięci Sybiru lub poszerzeniem wiedzy na temat Sybiru (nauczyciele, edukatorzy, przewodnicy).

Jakie są warunki uczestnictwa?

Warunkiem uczestnictwa w Akademii Muzeum jest przesłanie zgłoszenia i potwierdzenie uczestnictwa poprzez dokonanie opłaty rekrutacyjnej.

Szkolenie prowadzone jest w języku polskim. Dysponujemy materiałami pomocniczymi w językach angielskim i rosyjskim, przydatnymi przy oprowadzaniu grup obcojęzycznych.

Kiedy odbywa się Akademia Muzeum?

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i naszych profilów w mediach społecznościowych, aby na bieżąco dowiadywać się o naborze do kolejnych edycji Akademii.

Najnowsza edycja planowana jest na marzec 2024 roku.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Pytania na temat Akademii Muzeum prosimy kierować do Karoliny Mosiej-Zambrano: k.mosiej@sybir.bialystok.pl

Pytania na temat współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru po uzyskaniu certyfikatu prosimy kierować do Eweliny Kamieńskiej: e.kamienska@sybir.bialystok.pl

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep