Odkrywanie portretu – weź udział w warsztatach artystycznych - Muzeum Pamięci Sybiru

29 lutego 2024

Odkrywanie portretu – weź udział w warsztatach artystycznych

Zapraszamy na cykl kreatywnych warsztatów malarskich, podczas których odkryjemy nie tylko tajemnice tworzenia portretów, ale też wyruszymy w podróż przez sztukę i historię.

Przejdź do treści

W ramach obejmujących trzy spotkania warsztatów obejrzymy archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Pamięci Sybiru i zwiedzimy wystawę czasową „Tylko ból jest mój”. Przyjrzymy się również nowoczesnym, czerpiącym inspirację z dawnej fotografii praktykom artystycznym.

Następnie przejdziemy do części praktycznej, w której będziemy eksplorować różnorodne techniki malarskie – skupimy się szczególnie na farbach akrylowych. Nauczymy się tworzyć gradienty, zacieki, odbicia włosów oraz dowiemy się, jak namalować niebo, pleśń lub mech. Podczas spotkań będziemy tworzyć autorskie prace malarskie, inspirowane zarówno duchem dawnego portretu, jak i nowoczesną sztuką.

Warsztaty zakończymy wyjątkową wystawą, na której będziemy mogli i mogły zaprezentować nasze wspólne dzieła.

Dołącz do naszej artystycznej grupy i odkryj swój potencjał twórczy!

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej „Tylko ból jest mój”. Poprowadzi je Paweł Matyszewski.

Daty spotkań:

  • 23.03.2024 r.
  • 06.04.2024 r.
  • 13.04.2024 r.

Spotkania odbędą się w godz. 10.00-14.00.

Bilety na cykl – w cenie 60 zł – można kupić w kasie Muzeum lub przez internet na stronie bilety.sybir.bialystok.pl.

Warsztaty są dedykowane osobom w wieku od 14 do 18 lat.

Wszystkie niezbędne do stworzenia prac materiały zapewnia organizator.


Paweł Matyszewski, ur. w 1984 roku w Białymstoku. W 2009 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w pracowni Piotra C. Kowalskiego, gdzie obecnie jest doktorantem. Prace Pawła Matyszewskiego pokazywane były na licznych wystawach indywidualnych, m.in. w: Galerii BWA w Zielonej Górze (2019), Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim (2017), Galerii Białej w Lublinie (2017), Galerii Arsenał w Białymstoku (2016, 2010), Centrum Aktywności Twórczej w Ustce (2014). Artysta brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Jest laureatem stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2014), nagród artystycznych Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2009, 2012) czy Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko (2013, 2015). Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep