Ferie zimowe 2024 – zapraszamy do Muzeum Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

16 stycznia 2024

Ferie zimowe 2024 – zapraszamy do Muzeum Pamięci Sybiru

Na czas zimowej przerwy w nauce, która w województwie podlaskim wypada na okres 22 stycznia – 2 lutego, Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało ofertę edukacyjną dla uczniów z wszystkich grup wiekowych

Przejdź do treści

Feryjna oferta Muzeum dla grup zorganizowanych obejmuje warsztaty i tematyczne ścieżki zwiedzania wystawy stałej. To zajęcia na tematy takie jak przyroda i kultura Syberii oraz jej polscy badacze, życie w przedwojennym Białymstoku i losy osób deportowanych na Wschód, wreszcie – sekrety muzeum i pracy muzealników.

Muzeum Pamięci Sybiru proponuje także warsztaty rodzinne pod tytułem „Polskie dzieci w Japonii”. Uczestnicy zajęć poznają historię polskich dzieci uratowanych sto lat temu z Syberii przez rząd Japonii, a także własnoręcznie ozdobią pamiątkową torbę japońską techniką hapa zome.

W pierwszych warsztatach pod tym tytułem w Muzeum Pamięci Sybiru wziął udział sam ambasador Japonii w Polsce. Jego wizyta związana była z promocją książki dr Sylwii Szarejko na temat akcji ratowania polskich dzieci z Syberii. Jego ekscelencja był zachwycony propozycją naszych edukatorów oraz zaangażowaniem młodych uczestników.

Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi z klas I-VI.

Warsztaty rodzinne odbędą się w dniach: 23, 24, 30 i 31 stycznia w godzinach 12.45-13.45.

Koszt zajęć to 10 zł od osoby. Bilety można kupić w kasie Muzeum Pamięci Sybiru oraz na stronie internetowej: bilety.sybir.bialystok.pl.

Informacji na temat oferty edukacyjnej udziela Dział Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych pod numerem telefonu (85) 672 36 03.

Tutaj możesz zapoznać się z opisem warsztatów i ścieżek zwiedzania proponowanych przez Muzeum Pamięci Sybiru.

Zapraszamy!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep