Zapraszamy na warsztaty tworzenia komiksów z Pawłem Piechnikiem - Muzeum Pamięci Sybiru

28 czerwca 2023

Zapraszamy na warsztaty tworzenia komiksów z Pawłem Piechnikiem

Lubisz komiksy? Przyjdź na nasze warsztaty i narysuj własną planszę pod okiem uznanego grafika i twórcy komiksów!

Przejdź do treści

W sobotę 1 lipca od godz. 9.30 w Muzeum Pamięci Sybiru Paweł Piechnik poprowadzi trzygodzinny warsztat inspirowany dwutomowym komiksem „Sybir. Moja historia. Na podstawie relacji Danuty Pietrzak”.

W pierwszej części zajęć Paweł Piechnik wyjaśni, jak się przygotowuje scenariusz komiksu, skąd czerpać inspiracje, jak wygląda proces produkcji takiej publikacji. W części praktycznej każdy będzie mógł podjąć próbę narysowania alternatywnej historii nastoletniej Danuty, bohaterki „Sybiru. Mojej historii…” – co wydarzyłoby się, gdyby nie została deportowana?

Wydany przez Muzeum Pamięci Sybiru komiks autorstwa Pawła Piechnika bazuje na wspomnieniach Sybiraczki Danuty Pietrzak, która jako 15-letnia dziewczyna została deportowana przez Sowietów w kwietniu 1940 roku, z matką i bratem, do Kazachstanu.

Jak potoczyły się jej losy? Czy łatwo było przeżyć na stepach Kazachstanu? Czy udało się jej jeszcze spotkać Gienka, którego poznała na wagarach w przedwojennym Białymstoku? Jak zdołała wrócić do Polski?

Wszystkich zaintrygowanych zachęcamy do lektury komiksu (kupicie go i w naszym sklepie stacjonarnym, i internetowym) – i do udziału w niepowtarzalnych warsztatach!

Kliknij TUTAJ —> aby kupić komiks „Sybir. Moja historia”

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep