Wystartował 3. Bieg Pamięci Sybiru – wirtualnie! - Muzeum Pamięci Sybiru

9 lutego 2021

Wystartował 3. Bieg Pamięci Sybiru – wirtualnie!

Do tej pory, na wydarzenie, zapisało się już ponad 1200 osób, ale pamiętajcie, że nadal możecie się przyłączyć.

Przejdź do treści

Bieg Pamięci Sybiru to inicjatywa, której celem jej upamiętnienie ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 81 lat – czyli pierwszej masowej deportacji obywateli polskich z zagarniętych przez Sowietów Kresów wschodnich.

10 lutego 1940 roku doszło do pierwszej z czterech masowych deportacji przeprowadzonych przez władze sowieckie, podczas których wywieziono na Sybir setki tysięcy obywateli polskich.

Niemal każda rodzina zamieszkująca ziemie zagarnięte przez Związek Sowiecki została dotknięta różnymi prześladowaniami. Niektórym osobom udało się wrócić do domu, jednak wielu deportowanych nigdy nie zobaczyło rodzinnych stron.

BIEG PAMIĘCI SYBIRU 9-23 LUTEGO

Wydarzenie potrwa od 9 do 23 lutego. W tym czasie uczestnicy mogą przebiec lub przemaszerować dowolną ilość razy. Ważne, aby za każdym razem pokonać dystans minimum 5 km. Wszystkie kilometry pokonane przez biegaczy zostaną zsumowane. Dzięki temu zostanie wskazana miejscowość, do której wspólnym wysiłkiem udało się dobiec.

W pakiecie startowym znalazły się m.in. piękny medal i zimowa czapka sportowa.

1500 OSÓB NA LIŚCIE STARTOWEJ

Do tej pory na wydarzenie zapisało już ponad 1200 osób. Są to zawodnicy z różnych stron świata. Oprócz mieszkańców Polski, na liście startowej mamy zawodników z Litwy, Białorusi, Niemiec, Norwegii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, czy Anglii.

Zdjęcia i relacje zrobione podczas biegania można oznaczać hasztagiem #biegpamięcisybiru. Dzięki temu z łatwością odnajdziemy wpisy!

Przydatne linki:

Oficjalna strona wydarzenia:
www.facebook.com/events/250118313203210.

Link do zapisów (trwają do 23 lutego!):
https://zapisy.sts-timing.pl/694/.

Profil Biegu Pamięci Sybiru w serwisie Facebook:
Bieg Pamięci Sybiru.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep