Wizyta przedstawiciela Muzeum Okupacji Łotwy - Muzeum Pamięci Sybiru

10 sierpnia 2022

Wizyta przedstawiciela Muzeum Okupacji Łotwy

10 sierpnia w Muzeum Pamięci Sybiru gościł dr Gints Appals, Dyrektor Departamentu Historii Publicznej w Muzeum Okupacji Łotwy.

Przejdź do treści

Muzeum Okupacji Łotwy to kolejna zagraniczna instytucja zainteresowana wspólnymi działaniami na rzecz upamiętniania historii narodów Europy Środkowej i Wschodniej, doświadczonych przez sowiecką agresję.

Łotewski historyk, były ambasador Łotwy w Irlandii, po rozmowie z dyrektorem naszego muzeum zwiedził wystawę stałą w towarzystwie kierowników działów Naukowego i Edukacji. Zwracał uwagę na punkty wspólne w polskiej i łotewskiej historii, docenił wiele szczegółów wystawy i wyraził uznanie dla wyważenia naszej ekspozycji między bogatą treścią a przystępnymi środkami przekazu. Podkreślał, jak ważne i wartościowe jest to, że Muzeum Pamięci Sybiru mówi o wspólnym losie wielu krajów i narodów.

Muzeum Okupacji Łotwy jest największą łotewską instytucją zajmującą się badaniem i popularyzowaniem historii trzech okupacji, jakich doświadczył ten kraj w latach 1940-1991: sowieckiej, nazistowskiej i ponownie sowieckiej.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep