Przedstawiciele Sybiraków dotarli do Białegostoku

17 września 2021

Witamy Sybiraków!

W czwartek do Białegostoku dotarli wyjątkowi goście – Sybiracy. Przyjechali z całej Polski, aby uczestniczyć w tak ważnym dla sybirackiej społeczności wydarzeniu, jakim jest otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru.

Przejdź do treści

Do Białegostoku dotarli w czwartek wyjątkowi goście – Sybiracy. Przyjechali z całej Polski, aby uczestniczyć w tak ważnym dla sybirackiej społeczności wydarzeniu, jakim jest otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru.

Na dworcu kolejowym gości witali pracownicy i ci wolontariusze Muzeum, których głównym zadaniem jest odtąd otoczenie Sybiraków opieką i wparciem. Docelowo na uroczystości dotrzeć ma blisko 300 przedstawicieli związków Sybiraków.

W piątek goście wezmą udział w uroczystościach otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru. W planie dnia przewidziane jest także oprowadzenie ich po wystawie, jeszcze zanim zostanie udostępniona szerokiej publiczności. Dzięki temu Sybiracy będą mogli w spokojnej atmosferze obejrzeć ekspozycję, podzielić się wrażeniami i wspomnieniami.

Obecność Sybiraków w tym szczególnym dniu jest bardzo ważna dla Muzeum. Doceniamy trud podróży, jakiego się podjęli, by dotrzeć do Białegostoku i uczestniczyć w uroczystościach.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep