Ułatwienie zwiedzania osobom z dysfunkcją słuchu - Muzeum Pamięci Sybiru

3 stycznia 2022

Ułatwienie zwiedzania osobom z dysfunkcją słuchu

Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało ułatwienia dla odwiedzających, którzy korzystają z aparatów lub implantów słuchowych.

Przejdź do treści

Zarówno w kasach, jak i na wystawie stałej zamontowaliśmy pętle indukcyjne. Wszystkie te miejsca oznaczone są specjalnym symbolem ucha z literą T.

Widząc je, nasz gość może przełączyć swój aparat na specjalny tryb korzystania z pętli. Dźwięki – np. z mikrofonu, do którego mówi kasjerka, albo z nagrania udostępnionego na wystawie – z pomocą pola magnetycznego odbierane będą bezpośrednio w aparacie słuchowym, bez zniekształceń i szumu z otoczenia.

Z pętli może korzystać nie tylko jedna osoba, ale cała grupa osób, które jednocześnie znajdą się w zasięgu działania urządzenia.

Dzięki pętlom indukcyjnym odwiedzający Muzeum Pamięci Sybiru niesłyszący mogą w komfortowych warunkach kupić bilet i uzyskać informacje w naszej kasie. Na wystawie wysłuchają zarówno opowieści Sybiraków i Sybiraczek, jak i zapoznają się ze ścieżką dźwiękową fragmentów filmów, które uzupełniają naszą ekspozycję.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep