Ruszyły zapisy na 6. Bieg Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

11 grudnia 2023

Ruszyły zapisy na 6. Bieg Pamięci Sybiru

Podobnie jak w zeszłym roku, Bieg Pamięci Sybiru odbędzie się stacjonarnie w dwóch polskich miastach. Do edycji wirtualnej zapraszamy chętnych z całego świata

Przejdź do treści

Bieg Pamięci Sybiru odbędzie się już po raz szósty w Białymstoku, a po raz drugi – we Wrocławiu.

Bieg w Białymstoku odbędzie się 10.02.2024 r. w Lesie Turczyńskim. We Wrocławiu pobiegniemy w Lesie Osobowickim, tydzień później, czyli 17.02.2024 r.

Na Bieg można się zarejestrować na stronie www.biegpamiecisybiru.pl/rejestracja.

Proponujemy także bieg wirtualny, do którego można dołączyć między 10 a 29 lutego 2024 roku. Ta formuła pozwala uczestniczyć w Biegu Pamięci Sybiru niezależnie od tego, w jakim miejscu na ziemi jesteśmy. Wystarczy zarejestrować się i przebiec lub przejść przynajmniej 5 km, aby nasze kilometry zostały doliczone do ogólnej puli. Uczestnicy wirtualnego biegu także otrzymują numer startowy i pamiątkowy medal.

Wirtualna edycja Biegu co roku gromadzi biegaczy z całego świata. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób o słabszej kondycji, które nie czują się na siłach przebiec dystans i wolą przebyć go w swoim tempie i w wybranym przez siebie miejscu.

Jak co roku na trasie biegów stacjonarnych znajdą się nastrojowe aranżacje, które tak bardzo cenią i co roku chwalą uczestnicy wydarzenia.

Przygotowujemy także wyjątkowy – jak zawsze – medal, który zaprezentuje kolejny eksponat ze zbiorów Muzeum Pamięci Sybiru. Na mecie będziecie mogli wygrawerować na nim swoje imię i nazwisko.

Bardzo zachęcamy, aby zapisując się na bieg stacjonarny lub wirtualny, wziąć udział w akcji Biegnę dla Sybiraka. W formularzu zgłoszeniowym możecie podać personalia Sybiraka lub Sybiraczki (albo sybirackiej rodziny), dla których pobiegniecie. Może to być ktoś Wam bliski, znajomy albo osoba wybrana z zaproponowanej przez nas listy.

Wybrane imię i nazwisko Sybiraka lub Sybiraczki znajdzie się na Waszym numerze startowym. Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie www.biegpamiecisybiru.pl/biegne-dla-sybiraka.

Z tej możliwości co roku korzysta wielu potomków Sybiraków i Sybiraczek, którzy biegną, aby oddać szacunek i sprawić radość swoim dziadkom i babciom, prababciom i pradziadkom, albo uczcić pamięć tych, którzy już odeszli.

Historie sybirackich rodzin przeczytacie na https://biegpamiecisybiru.pl/historie-sybirakow/

Do zobaczenia na trasie!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep