Zwiedzanie wystawy stałej w weekend otwarcia - Muzeum Pamięci Sybiru

18 września 2021

Zwiedzanie wystawy stałej w weekend otwarcia

We weekend otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru chętni, po wcześniejszej rezerwacji i zakupie biletu, mogą aż do późnych godzin wieczornych zwiedzać wystawę stałą.

Przejdź do treści

Pierwsza grupa zwiedzających pojawiła się w Muzeum Pamięci Sybiru jeszcze przed godziną 10:00. Wśród osób, które zdecydowały się w sobotni poranek zobaczyć wystawę stałą byli nie tylko mieszkańcy Białegostoku, ale również Polski. Ekspozycja wzbudzała wiele emocji.

– Niesamowite przeżycie od samego wejścia. Historia tych ludzi, które przewodnik nam opowiadał, to jest coś strasznego. Obyśmy nigdy nie musieli czegoś takiego przeżywać. Tragedia niesamowita… Jak do tej pory to, co zapadało mi w pamięć, to wagony oraz to co zabierali. Zabierali coś, co mogło im przydać się do życia, a jednocześnie te przedmioty stanowiły pamiątkę – opowiadała jedna ze zwiedzających.

– Dla mnie ta wystawa to nic nowego, gdyż jestem Sybirakiem. Przebywałem tam 7 lat. Dla mnie to jest normalne, ktoś kto nie był tam to dla tej osoby jest wszystko nowe. Wszystkie eksponaty są podobne do tego, co tam widziałem. Dla mnie to zwiedzanie to taka powtórka, przypomnienie tego, co tam było. Wszystko jest ładnie tu zrobione. Podoba mi się. Jest tutaj bardzo nowoczesny wystrój – podsumował oglądający ekspozycję Sybirak.

WAŻNE! W dniu 18 września 2021 r. Muzeum Pamięci Sybiru czynne będzie w godzinach 10:00 – 23:00. Prosimy o uwzględnienie w planach zwiedzania przerwę techniczną w godzinach 18.00 – 20.00 konieczną ze względów epidemicznych. Informujemy, iż ostatnie wejście przed przerwą będzie możliwe o godzinie 17.00, natomiast ostatnie wejście po przerwie – o godzinie 22.00.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep