Październik w Muzeum Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

30 września 2022

Październik w Muzeum Pamięci Sybiru

Już za kilka dni zacznie się październik – w Muzeum Pamięci Sybiru miesiąc pełen wydarzeń!

Przejdź do treści

W czwartek 6.10 o godz. 12.00 zapraszamy na promocję najnowszego numeru naszego czasopisma naukowego „Biuletyn Historii Pogranicza”. Numer 22 będzie poświęcony pamięci o II wojnie światowej w Europie Środkowo-Wschodniej. O tym, jak wydarzenia z lat 1939-1945 są pamiętane i przedstawiane w Polsce, Białorusi i Rosji, dyskutować będą uczestnicy panelu „Jedna wojna – różna pamięć”. Wstęp wolny!

W kolejnym tygodniu, w czwartek 13.10 o godz. 18.00, na spotkaniu pod tytułem „Bęben sercem szamana” w naszym muzeum popłynie opowieść o podróżach – także tych w inne wymiary świadomości – przy dźwiękach bębnów. Reporter i podróżnik Jacek Hugo-Bader, autor książki „Szamańska choroba”, opowie o swoich podróżach po Syberii i spotkaniach z tamtejszymi szamanami. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ muzyczny. Wstęp biletowany (bilet normalny: 10 zł, bilet ulgowy: 5 zł).

Bilety do kupienia tutaj: https://bit.ly/3Ch3MOT

Już dzień później, w piątek 14.10 o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Dusza Sybiru”, tym razem pod tytułem „Inny świat Sybiru”. Gościem Krzysztofa Czyżewskiego będzie profesor Włodzimierz Bolecki, historyk i teoretyk literatury, znawca twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Wstęp wolny!

Październik zakończymy muzycznym akcentem. W niedzielę 30.10 zapraszamy na Pierwszy Syberyjski Salon Ambientu, podczas którego wystąpi DTEKK. To spotkanie z nastrojową muzyką w przestrzeni naszej wystawy stałej. Przy rzeźbie „Ludzie z lodu” będzie się można zanurzyć w niezwykłe dźwięki i poddać działaniu wyobraźni. Wstęp biletowany (bilet normalny: 10 zł, bilet ulgowy: 5 zł).

Bilety do kupienia tutaj: https://bit.ly/3CjgaOz

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep