Paczka dla Sybiraka 2022 - Muzeum Pamięci Sybiru

23 grudnia 2022

Paczka dla Sybiraka 2022

Już po raz kolejny Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało świąteczne paczki dla Sybiraków i Sybiraczek z Białegostoku oraz podlaskich miejscowości, w których znajdują się terenowe oddziały Związku Sybiraków. Przygotowanie paczek jak zawsze wsparło Miasto Białystok, hojni byli także tegoroczni sponsorzy.

Przejdź do treści

– Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym szczególnie chcemy podkreślić naszą więź z Sybirakami i przypomnieć, jak wielkim darzymy ich szacunkiem – mówi dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru, profesor Wojciech Śleszyński.

Paczki z zaangażowaniem przygotowywali pracownicy Muzeum. Do pudełek trafiły gadżety Muzeum Pamięci Sybiru, upominki od Miasta Białegostoku oraz słodycze i przetwory, a nawet naturalne mydła – to dzięki hojności tegorocznych sponsorów:

manufaktura pierników AniPasje przekazała ręcznie robione, ozdobne pierniki; od Fundacji Arhelan otrzymaliśmy środki na zakup herbaty, a od Grupy Chorten czekolady oraz przetwory; swoje produkty przekazał producent masła orzechowego Maslove; Mydlarnia Cztery Szpaki podarowała naturalne mydła.

Dzięki udanej współpracy udało się przygotować i wysłać 300 paczek! Trafiły one już do Sybiraków i Sybiraczek zamieszkujących Białystok oraz podlaskie miejscowości, w których działają oddziały Związku Sybiraków, który wsparł Muzeum w dystrybucji paczek w terenie. – Staramy się docierać do wszystkich podlaskich Sybiraków i Sybiraczek, o których wiemy – mówi dyrektor Muzeum, prof. Wojciech Śleszyński.

Muzeum Pamięci Sybiru serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję Paczka dla Sybiraka, a Sybirakom i Sybiraczkom życzy wesołych świąt oraz pełnego zdrowia i pokoju 2023 roku!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep