Osiem „Małych historii Sybiru” - Muzeum Pamięci Sybiru

24 marca 2021

Osiem „Małych historii Sybiru”

Prezentujemy serię „Małe historie Sybiru”, w przystępny sposób poruszającą tematykę związaną z Sybirem.

Przejdź do treści

Chwytliwy temat, precyzyjny, a zarazem obrazowy język, atrakcyjne ilustracje i dwa języki narracji – polski i angielski. Serię zainaugurowała publikacja „Pierwszy sowiecki łagier. Wyspy Sołowieckie (1920–1939)” autorstwa prof. Wojciecha Śleszyńskiego, wydana w 2017 roku. W następnych latach ukazało się siedem kolejnych książek.

Serię zainaugurowała publikacja „Pierwszy sowiecki łagier. Wyspy Sołowieckie (1920-1939)” autorstwa prof. Wojciecha Śleszyńskiego, wydana w 2017 roku. Przez cztery następne lata ukazało się kolejnych siedem książek.

OSIEM PUBLIKACJI

„Małe historie Sybiru” to nasza odpowiedź na pytania: jak zainteresować ludzi tematyką historyczną? Co zrobić, aby historia nie kojarzyła się tylko i wyłącznie z nudnymi lekcjami w szkole, a stała się dziedziną inspirującą?

W skład serii wchodzi w tej chwili osiem książek:

  • „Pierwszy sowiecki łagier. Wyspy Sołowieckie (1920-1939)” Wojciecha Śleszyńskiego
  • „Wielka tułaczka (1915-1921)” Eugeniusza Mironowicza
  • „Znani Polacy na Syberii w XIX wieku” Grzegorza Zackiewicza
  • „Kobiety niepokonane” Sylwii Szarejko
  • „Powroty z Sybiru w XVIII–XX wieku” Przemysława Borowika
  • „Syberyjska gorączka” Tomasza Danileckiego
  • „Sybir w eterze” Sylwii Szarejko
  • „Polski Dom Dziecka w Bolszoj Jerbie” Katarzyny Śliwowskiej

W publikacjach znajdziemy informacje dotyczące m.in. polskich badaczy Syberii, tzw. bieżeństwa, czy łagrów sołowieckich. Cztery najnowsze książki mówią m.in. o Polskim Domu Dziecka w Bolszoj Jerbie, czy dobrowolnym osadnictwie na Syberii.

Publikacje napisane są lekkim językiem, odpowiednim zarówno do rozpoczęcia poszukiwania śladów Sybiru, jak i do pogłębienia posiadanej już w tym temacie wiedzy. Teksty okraszone są atrakcyjnymi ilustracjami, a kolorowa szata graficzna książek od razu przykuwa uwagę czytelnika.

„Małe historie Sybiru” już w sklepie

Wszystkie książki z serii „Małe historie Sybiru” można kupić w sklepie internetowym Muzeum Pamięci Sybiru (https://bit.ly/3reGikA).

Warto zauważyć, że dotychczasowa platforma przeszła diametralną metamorfozę po to, aby zakupy stały się jeszcze prostsze, a produkty bardziej dostępne.

Zapraszamy do zakupów na www.sklep-sybir.pl!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep