Nowy numer magazynu "Sybir" już w sprzedaży - Muzeum Pamięci Sybiru

25 stycznia 2022

Nowy numer magazynu „Sybir” już w sprzedaży

Obszerna i pełna fotografii relacja z otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru oraz teksty historyczne znamienitych badaczy. Zapraszamy do lektury!

Przejdź do treści

Znaczną część 5. numeru zajmuje temat uroczystego otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru. Jeśli chcieliście być z nami w weekend otwarcia, ale z różnych przyczyn nie mogliście – to jest lektura dla Was.

Jeśli byliście, to tym bardziej – może znajdziecie tu swoje zdjęcie? Informacje z uroczystości przeplecione zostały fotogaleriami i wybranymi doniesieniami medialnymi.

Zebraliśmy też reakcje naszych pierwszych gości (w niecałe dwa miesiące licznik zwiedzających przekroczył 10 tys. osób!).

W dalszej części uchylamy rąbka tajemnicy naszej wystawy stałej, „zaglądając” do jej wnętrza. Pokazujemy m.in. gablotę, w której spoczywają obok siebie przedmioty nie mające ze sobą, jak by się mogło wydawać, nic wspólnego: zabawka, garnek, legitymacja pracownicza czy instrument muzyczny. Tajemniczości tej ekspozycji dodaje fakt, że eksponaty nie są w żaden sposób podpisane…

Magazyn „Sybir” to jednak przede wszystkim teksty historyczne. Ponownie udało nam się zaprosić do wspólnego tworzenia tego numeru znamienitych badaczy i znawców tematyki sybirackiej. Okazja do tego była znakomita, bo postanowiliśmy poświęcić ten numer pamięci o Sybirakach i Sybirze.

Jesteśmy przekonani, że bez tej pamięci – utrzymywanej, przekazywanej i kultywowanej najpierw przez pokolenia Sybiraków, a następnie przez ich potomków oraz liczne gremia naukowe i społeczne, nie doszłoby do powołania naszego Muzeum.

Magazyn „Sybir” można kupić w kasie Muzeum Pamięci Sybiru, w muzealnym sklepie stacjonarnym oraz internetowym: www.sklep-sybir.pl.

Zapraszamy do lektury!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep