Muzeum Pamięci Sybiru przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną - Muzeum Pamięci Sybiru

16 lipca 2021

Muzeum Pamięci Sybiru przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną

Na dwa miesiące przed otwarciem trwają intensywne przygotowania do przyjęcia pierwszych zwiedzających. Oprócz możliwości zwiedzenia wystawy, chętni będą mogli również wziąć udział w zajęciach edukacyjnych.

Przejdź do treści

Już 17 września odbędzie się uroczyste otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru. Oprócz możliwości zwiedzenia wystawy stałej, chętni będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach edukacyjnych. Przygotowane przez zespół Muzeum zajęcia pozwolą uczestnikom zajęć nie tylko zdobyć wiedzę związaną bezpośrednio z tematyką wystawy, ale także poszerzyć ją o ciekawe treści dodatkowe.

Odwiedzający Muzeum będą mogli uczestniczyć w wielu aktywnościach edukacyjnych, w których będziemy posługiwać się nowoczesnymi technologiami. W ramach oferty, skierowanej do różnych grup odbiorców, przygotowane zostały m.in.:

  • warsztaty dla młodzieży szkolnej ze wszystkich etapów nauczania,
  • prelekcje, wykłady oraz zajęcia cykliczne dla osób dorosłych i seniorów,
  • warsztaty dla całej rodziny,
  • wydarzenia historyczno-kulturalne.

Uczestnikom zajęć edukacyjnych przybliżone zostaną zarówno historie zesłanych na Sybir w trakcie II wojny światowej, jak również niesamowite życiorysy Polaków którzy w XIX w na Syberii zbudowali swoje kariery. Ciekawi świata będą mieli okazję poznać syberyjską faunę i florę oraz kultury rdzennych plemion.

Oferta edukacyjna zostanie uruchomiona w październiku, a wraz z nią pierwsze zajęcia.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep