Nowoczesne muzea przyszłością turystyki historycznej - Muzeum Pamięci Sybiru

14 grudnia 2021

Nowoczesne muzea przyszłością turystyki historycznej

Muzeum Pamięci Sybiru zaznaczyło swoją obecność na VI Europejskim Kongresie Samorządów. Dyrektor Muzeum wziął udział w panelu na temat odkrywania przeszłości i współczesnej turystyki.

Przejdź do treści

Na odbywający się w Mikołajkach Kongres przybyli przedstawiciele samorządu, biznesu i kultury. Zaproszenie otrzymał także dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru, profesor Wojciech Śleszyński.

6 i 7 grudnia w ramach paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych dyskutowano na takie tematy jak: współpraca regionalna, zrównoważony rozwój, przyszłość samorządu czy wyzwania stojące przed osłabioną przez pandemię branżą turystyczną.

Profesor Wojciech Śleszyński dzielił się z panelistami i słuchaczami doświadczeniem tworzenia nowoczesnego muzeum. Przedstawił poglądy na rozwój regionalnej i krajowej turystyki z punktu widzenia dużej placówki muzealnej, która staje się liderem w swojej dziedzinie.

– Zarówno małe muzea, jak i tak duże jak Muzeum Pamięci Sybiru, są szansą dla turystyki – opowiadał naukowiec. – Odpowiadają na rosnące zainteresowanie przeszłością, proponując nowoczesne formy przekazu. Stają się ważnymi punktami na mapie swoich miejscowości, przyciągają turystów.

– Na przykładzie Muzeum Pamięci Sybiru widzimy, że ci są gotowi przyjechać nawet z odległych części kraju, żeby zobaczyć jedyną w swoim rodzaju placówkę – dodał profesor Śleszyński.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep