Miesiąc do Biegu Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

13 stycznia 2022

Miesiąc do Biegu Pamięci Sybiru

Już tylko miesiąc dzieli nas od 4. edycji Biegu Pamięci Sybiru.

Przejdź do treści

12 lutego 2022 r. w Białymstoku odbędzie się terenowy Bieg Pamięci Sybiru upamiętniający ofiary deportacji  z 10 lutego 1940 roku. W tym samym dniu wystartuje wirtualny Bieg, który pozwoli dołączyć do imprezy amatorom biegania z dowolnego zakątka Ziemi.

Do tej pory na listach startowych obu biegów znalazło się blisko 600 nazwisk z kraju i ze świata. Impreza terenowa będzie miała miejsce w Lesie Solnickim na placu 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego (pomiędzy ul. Kawaleryjską, a ul. Filipowicza) i rozpocznie się 12 lutego o godz. 17:00.


Z kolei w dniach 12-28 lutego do akcji upamiętnienia Sybiraków dołączą uczestnicy wirtualnego Biegu Pamięci Sybiru. Dystans minimum 5 kilometrów będą mogli przebiec w wybranym przez siebie miejscu na świecie, w odpowiadającym im tempie, a dołączenie do akcji będzie możliwe aż do ostatniego dnia.


Kilometry „wybiegane” przez uczestników imprezy zostaną zsumowane, aby ocenić, do którego z syberyjskich miast „dobiegli” w 4. Biegu Pamięci Sybiru. Nowością zaproponowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega jest możliwość wybrania konkretnego Sybiraka, którego pamięć będzie się honorowało swoim wysiłkiem. Uczestnicy mogą wybrać spośród sylwetek przedstawionych na oficjalnej stronie biegu. Kto skorzysta z tej możliwości, na swoim numerze startowym znajdzie zapis: „Biegnę dla Sybiraka…”. Organizatorzy dają także możliwość umieszczenia tej informacji na medalu konkretnego biegacza.


Informacje szczegółowe oraz link do zapisów znajdują się na stronie www.biegpamiecisybiru.pl.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep