Marzec w Muzeum Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

1 marca 2023

Marzec w Muzeum Pamięci Sybiru

W Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczyna się kolejny miesiąc pełen wydarzeń. Oprócz kontynuacji cyklicznych inicjatyw, takich jak „Eksponat miesiąca”, w marcu proponujemy także nową formułę zwiedzania wystawy stałej.

Przejdź do treści

Kobieca perspektywa zesłania – marcowy „Eksponat miesiąca”

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, 7 marca o godzinie 10:00, odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Eksponat miesiąca”. W marcu przyjrzymy się kobiecej perspektywie zesłania. Zaprezentowane zostaną pamiątki należące do Hilarii Borowskiej, która jak tysiące innych kobiet została dotknięta sowieckimi represjami w okresie II wojny światowej.

Wstęp wolny.

Specjalna oferta dla kobiet z okazji ich święta

8 marca Muzeum Pamięci Sybiru proponuje paniom specjalną ofertę zwiedzania. W Międzynarodowym Dniu Kobiet wszystkie panie, które kupią bilet na zwiedzanie wystawy stałej w kasie Muzeum, będą mogły bezpłatnie wypożyczyć audioprzewodnik w dowolnym języku.

W dniach od 7 do 9 marca będzie można skorzystać również z oferty promocyjnej w sklepie naszego muzeum – zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. W niższych cenach dostępne będą wybrane publikacje związane z postaciami kobiecymi.

„Problem winy i kary: Niemcy versus Rosja” – kolejna odsłona „Duszy Sybiru”

22 marca o godz. 17:00 odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Dusza Sybiru”. Gościem prof. Krzysztofa Czyżewskiego będzie Basil Kerski – politolog, eseista i menadżer kultury, od 2011 r. dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Rozmowa będzie dotyczyć winy i kary za zbrodnie oraz tego, jak ze swoją historią rozliczają się (lub nie) Niemcy i Rosjanie.

Wstęp wolny.

„Przez Sybir do Meksyku. Odyseja w rytmie mariachi”

Jak to się stało, że część Sybiraków i Sybiraczek trafiła do… Meksyku? Gdzie można dzisiaj odnaleźć ich ślady? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 30 marca o godz. 18:00 w Muzeum Pamięci Sybiru.

Właśnie do Meksyku, śladami swojej rodziny, pojechała Joanna Matias – bohaterka dokumentu „Santa Rosa: Odyseja w rytmie mariachi”, który zaprezentowany zostanie podczas kolejnego wydarzenia z cyklu spotkań z podróżnikami i twórcami. Joanna Matias podzieli się z obecnymi emocjonującą opowieścią o odkrywaniu rodzinnej historii, w spotkaniu udział weźmie także scenarzysta i producent filmu – Piotr Piwowarczyk.

Bilet ulgowy: 10 zł

Bilet normalny: 15 zł

Bilety do nabycia przez stronę internetową oraz (do wyczerpania puli) w kasach Muzeum. Rezerwacje oraz podgląd dostępnej liczby biletów na: https://bit.ly/3SC87CF

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep