Jak nowocześnie opowiadać o historii? Promocja serii SYBIR - Muzeum Pamięci Sybiru

14 września 2023

Jak nowocześnie opowiadać o historii? Promocja serii SYBIR

O nowoczesnych formach przekazu wiedzy historycznej będzie mowa na spotkaniu w Muzeum Pamięci Sybiru w sobotę 16 września o godzinie 17.00. Pretekstem do dyskusji będzie promocja naszej serii monografii SYBIR.

Przejdź do treści

Wraz z wydaniem piątego tomu dobiegła końca nasza wydawnicza przygoda – litery na grzbietach ułożyły się w słowo S-Y-B-I-R.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego cyklu. W tych pięciu tomach dzięki znamienitym historykom udało się przekrojowo, a zarazem w sposób przystępny, przedstawić dzieje i znaczenie polskiego Sybiru.

Każda z książek została opatrzona wieloma ilustracjami, mapami, diagramami, reprodukcjami zdjęć i obrazów. Nie brakuje fotografii eksponatów z naszych zbiorów.

To publikacje, które się nie tylko czyta, ale i zainteresowaniem ogląda. Wierzymy, że w taki sposób możemy zaciekawić historią więcej osób.

👉 TUTAJ KUPISZ KSIĄŻKI ——-> sklep.sybir.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem naszych monografii i rozmową z ich autorami, a także wszystkich miłośników historii, których pasjonuje popularyzacja wiedzy.

Zapraszamy w sobotę 16 września o godzinie 17.00 w sali audiowizualnej Muzeum Pamięci Sybiru.

Wystąpienie wprowadzające do dyskusji wygłosi Alicja Knast, doświadczona muzealniczka i menedżerka kultury, w latach 2014-2020 dyrektorka Muzeum Śląskiego w Katowicach, od 2021 roku kierująca Galerią Narodową w Pradze.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu kompletu SYBIR w niepowtarzalnej, wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy serdecznie!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep