Grudzień w Muzeum Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

30 listopada 2022

Grudzień w Muzeum Pamięci Sybiru

Na ostatni miesiąc 2022 roku Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało interesujący program wydarzeń.

Przejdź do treści

W czwartek 1 grudnia o godzinie 19.00 w sali multimedialnej Muzeum odbędzie się kolejne spotkanie z naszego „podróżniczego” cyklu, w ramach którego pisarze, fotografowie, dziennikarze opowiadają o wyprawach na tereny, które wiążą się z historią przedstawianą w Muzeum Pamięci Sybiru. Tym razem gościem będzie Jędrzej Łukowski, doświadczony podróżnik i organizator wypraw, który na spotkaniu pod hasłem „Wyprawa na koniec świata” opowie nam między innymi o Kołymie, Magadanie i Jakucku.
Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane, zachęcamy więc do śledzenia naszych mediów społecznościowych i strony internetowej, na których zamieścimy relację ze spotkania.


We wtorek 6 grudnia o godzinie 10.00 zaprezentujemy grudniowy „Eksponat miesiąca”. Tym razem będą to pamiątki rodziny Joczów.


Wstęp wolny!

W czwartek 15 grudnia o godzinie 14.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Wojciechem Marciniakiem, kierownikiem Archiwum Sybiraków w Instytucie Historii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Rozmowa będzie dotyczyć monografii „Odzyskać nadzieję, wrócić do Ojczyzny. Związek Patriotów Polskich w Południowym Kazachstanie 1944-1946”, wydanej przez Muzeum Pamięci Sybiru i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Publikacja nominowana była do tegorocznej Nagrody Historycznej m. st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

Wstęp wolny!


W piątek 16 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Dusza Sybiru”, tym razem pod tytułem „Filozofia na nieludzkiej ziemi: Humanizm wobec zła”. Naszym gościem będzie prof. Tadeusz Gadacz, filozof, kierownik Katedry Filozofii Collegium Civitas, przewodniczący Komitetu Nauk Filozoficznych PAN i prezes Polskiego Towarzystwa Etycznego. Ostatnia jego książka, przygotowywana dopiero do wydania, nosi tytuł „O dobromyślności. Kondycja człowieka po Auschwitz i Kołymie”.


Wstęp wolny!


Muzeum Pamięci Sybiru będzie można zwiedzać do 23 grudnia włącznie. Od 24 grudnia do 1 stycznia Muzeum będzie nieczynne z powodu przerwy technicznej.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep