Kierunek Muzeum - Muzeum Pamięci Sybiru

Od 2017 roku na nasze zaproszenie przyjeżdżają do Białegostoku przedstawiciele polskich i zagranicznych muzeów oraz ośrodków naukowych, aby rozmawiać i uczyć się od siebie nawzajem.

KIERUNEK – MUZEUM TRZY EDYCJE

Kim byli ludzie represjonowani w sowieckich obozach? Jak wyglądał powszedni dzień osadzonego? Jak wysoka była śmiertelność wśród więźniów? W jaki sposób przebiegały powroty? Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania było celem uczestników pierwszej edycji panelu pt. „Więzienna codzienność w sowieckich systemach obozowych”. 

Druga edycja wydarzenia odbyła się pod nazwą „Odbiorca jako współtwórca nowoczesnego muzeum”. Uczestniczyło w niej blisko stu zarejestrowanych uczestników, w większości przedstawicieli białostockich i regionalnych muzeów i instytucji kultury. 

Trzecia edycja przybrała formę międzynarodowej dyskusji panelowej pod tytułem: „O granicach w nowoczesnym przekazie muzealnym”. Zaproszeni do udziału paneliści oraz goście, reprezentujący głównie środowisko muzealne, analizowali kształtowanie się granic współczesnego przekazu muzealnego dotyczącego zbrodni totalitarnych.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep