Dzień Matki. Pamiętajmy o Matkach-Sybiraczkach - Muzeum Pamięci Sybiru

17 maja 2023

Dzień Matki. Pamiętajmy o Matkach-Sybiraczkach

W związku z nadchodzącym Dniem Matki Muzeum Pamięci Sybiru przypomina los matek-Sybiraczek. Nowa publikacja, spotkanie w Muzeum i specjalne zwiedzanie z przewodnikiem – zapraszamy!

Przejdź do treści

W przeddzień Dnia Matki, czyli w czwartek 25 maja, zapraszamy na godzinę 17.00 do naszej sali audiowizualnej na spotkanie pod tytułem „Przeżyliśmy dzięki mamie”.

Będzie ono poświęcone najnowszej publikacji Muzeum: „Matka. Katalog fotografii ze zbiorów Muzeum Pamięci Sybiru”. Tom ten przybliża wizerunki i losy matek, które na zesłaniu walczyły o zachowanie swoich dzieci przy życiu i zdrowiu, dbały o ich wychowanie w polskości. Wieczór wokół albumu będzie także okazją do wspomnień.

Spotkanie oraz rozmowę z Katarzyną Śliwowską, kierowniczką Działu Zbiorów i autorką katalogu, poprowadzi Olga Gordiejew.

W czasie wydarzenia będzie możliwość zakupienia publikacji w promocyjnej cenie.

W piątek 26 maja o godzinie 14.45 oraz w sobotę 27 maja o godzinie 17.45 zapraszamy na niepowtarzalne zwiedzanie naszej wystawy stałej śladami sybirackich Matek. Na ekspozycji wielokrotnie pojawia się temat matek zesłańców, którzy przetrwanie zawdzięczają głównie swoim bohaterskim matkom.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem będzie można usłyszeć np. fragment listu, jaki w pociągu jadącym na wschód napisała do niani Olga Klein, zatroskana o los swojej malutkiej córki. Przytoczone zostaną wspomnienia z zesłania Hieronimy Dziermy, mamy Krzysztofa – aktora znanego z roli proboszcza Antoniego z Królowego Mostu. Dowiemy się więcej o Ewie Felińskiej, matce świętego – Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – która zesłana została na Syberię w 1839 roku.

Bilety na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem śladami sybirackich Matek, w cenie 30 i 35 złotych, można kupić w kasie Muzeum lub na naszej stronie internetowej.

KLIKNIJ TUTAJ ————-> ABY KUPIĆ BILET NA PIĄTEK 26 MAJA

KLIKNIJ TUTAJ ————-> ABY KUPIĆ BILET NA SOBOTĘ 27 MAJA

Rezerwacji biletów można dokonać także telefonicznie lub mailowo (+48 85 672 36 00, e-mail: bilety@sybir.bialystok.pl).

Zapraszamy!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep