Czerwiec w Muzeum Pamięci Sybiru - Muzeum Pamięci Sybiru

31 maja 2023

Czerwiec w Muzeum Pamięci Sybiru

Propozycje wydarzeń przygotowane na czerwiec 2023 przez Muzeum Pamięci Sybiru są skierowane nie tylko do dorosłych, ale również do rodzin z dziećmi, a także samych dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem.

Przejdź do treści

„Eksponat miesiąca” i „Niezwykłe życie Bronisława Piłsudskiego”

Już 15 czerwca o godz. 17:00 odbędzie się kolejna odsłona „Eksponatu miesiąca”. Tym razem prezentacja połączona będzie ze spotkaniem autorskim z Danutą Onyszkiewicz, prawnuczką Józefa Piłsudskiego. Spotkanie autorskie odbędzie się tego samego dnia o godz. 18:00. Oba wydarzenia dotyczyć będą postaci brata Józefa Piłsudskiego – Bronisława Piłsudskiego – polskiego zesłańca, etnografa, zajmującego się ludami i kulturami Dalekiego Wschodu. 

„Eksponat miesiąca” – wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Danutą Onyszkiewicz: bilet ulgowy – 10 zł, bilet normalny – 15 zł

Bilety dostępne są pod adresem: https://bit.ly/45nWPIw

„Deportacje narodów”. Dyskusja wokół książki „Litwini nad morzem Łaptiewów”

Z kolei 19 czerwca o godz. 17:00 odbędzie się dyskusja wokół książki Dalii Grinkevičiūtė „Litwini nad Morzem Łaptiewów. Książka ta uważana jest za niezwykle ważną pozycję litewskiej literatury XX wieku. Spotkanie toczyć się będzie wokół tematu deportacji, z których Sowieci uczynili narzędzie represji wobec całych narodów. O książce opowiedzą goście z Litwy – tłumaczka i badacze Sybiru.

Wstęp wolny.

„A myśmy szli i szli – niepokonani!”

21 czerwca o godz. 13:30 zapraszamy na wydarzenie pn. „A myśmy szli i szli – niepokonani!” upamiętniające 95. rocznicę powstania Związku Sybiraków. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja najnowszego numeru „Zesłańca” – cenionego czasopisma historycznego mówiącego o Sybirze, Syberii oraz carskich i sowieckich represjach. Tematem głównym tego numeru jest rocznica powstania Związku Sybiraków.

Wstęp wolny.

„Dzieci na Sybirze. Rodzinne zwiedzanie wystawy stałej”

„Dzieci na Sybirze. Rodzinne zwiedzanie wystawy stałej” to najnowsza propozycja przygotowana przez Muzeum Pamięci Sybiru, która pozwoli na zapoznanie się z ekspozycją z nieco innej niż zwykle perspektywy. Tym razem przyjrzymy się tematyce zesłania, skupiając się na losach dzieci. Przez ich historie prowadzić nas będą wybrane eksponaty, fotografie oraz relacje ze zbiorów Muzeum. Specjalna ścieżka tematyczna dostępna będzie tylko 3 czerwca o godz. 17:45. Zwiedzanie potrwa ok. 90 minut. Oferta przygotowana z myślą o rodzinach, jest dostosowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 7 roku życia.

Chętni, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, będą mogli kupić bilety w niższych cenach: bilet ulgowy kosztować będzie 10 zł (przysługuje osobom, które ukończyły 7 lat, a nie ukończyły 18 roku życia), a bilet normalny 20 zł.

Bilety dostępne są pod adresem: https://bit.ly/45nWPIw

Rezerwacji można dokonać także telefonicznie lub mailowo (+48 85 672 36 00, e-mail: bilety@sybir.bialystok.pl).

Tylko w czerwcu

Przez cały czerwiec odbywać się będą specjalne warsztaty edukacyjne dla młodzieży „Od deportacji do eksterminacji – losy Żydów w Białymstoku pod dwiema okupacjami”.

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem edukacja@sybir.bialystok.pl

Wstęp bezpłatny po potwierdzeniu rezerwacji.

Liczba grup ograniczona.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep