5. Bieg Pamięci Sybiru w Białymstoku przeniesiony do Lasu Turczyńskiego - Muzeum Pamięci Sybiru

9 lutego 2023

5. Bieg Pamięci Sybiru w Białymstoku przeniesiony do Lasu Turczyńskiego

Bieg stacjonarny w Białymstoku odbędzie się w Lesie Turczyńskim. Zmianę wymusiły okoliczności niezależne od organizatorów.

Przejdź do treści

Bieg Pamięci Sybiru to impreza organizowana przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega. Ceniona przez biegaczy, cieszy się dużym zainteresowaniem amatorów sportu. Na tegoroczny bieg stacjonarny w Białymstoku zapisało się 880 osób.

Wydarzenie miało się odbyć – podobnie jak w poprzedniej edycji – w Lesie Solnickim. Z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, imprezę przeniesiono do Lasu Turczyńskiego.

– Dzięki szybko podjętym działaniom zrealizujemy wszystkie nasze plany – przygotujemy bezpieczną trasę i tak wyczekiwane co roku przez uczestników aranżacje na trasie biegu – mówi dr Piotr Popławski, kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru.

Najdogodniejsze wejście do Lasu Turczyńskiego znajduje się nieopodal galerii handlowej przy alei I.J. Paderewskiego 10, na granicy osiedla Nowe Miasto i Kleosina.

Termin biegu oraz tryb działania Biura Zawodów pozostają bez zmian. Biuro Zawodów będzie działało w Muzeum Pamięci Sybiru w dniu biegu od godziny 11.00 do 17.00, a start 5. Biegu Pamięci Sybiru wyznaczony jest na godzinę 18.00.

5. Bieg Pamięci Sybiru będzie miał także edycję wirtualną (zapisanych jest już 304 uczestników, dołączyć można aż do 28 lutego), a także stacjonarną we Wrocławiu – 18 lutego w Lesie Osobowickim. Na bieg w stolicy Dolnego Śląska zgłosiło się dotąd 266 uczestników.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep