„Śniadanie Kresowe” - Muzeum Pamięci Sybiru

6 września 2021

„Śniadanie Kresowe”

Tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru. Na trzy dni zaplanowano wiele wydarzeń, o których informacje będą się pojawiać w zakładce „Aktualności”.

Przejdź do treści

Już 17 września rozpoczną się uroczystości otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru. Od piątku do soboty odbywać się będzie szereg wydarzeń zarówno we wnętrzu budynku Muzeum, jak i na terenie wokół niego.

Wśród zaplanowanych atrakcji znalazło się „Śniadanie Kresowe”, które zamyka trzydniowe obchody uroczystego otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Niedzielny piknik będzie wspomnieniem sielskich kresów sprzed okresu wojennego.

Specjalnie na tę okazję najlepsze restauracje w mieście spróbują odtworzyć dawne potrawy oraz przygotują wyjątkowe dania i napoje inspirowane smakami kuchni kresowej. Na stoiskach znajdziecie również orzeźwiające lemoniady, aromatyczne kawy i coś słodkiego. Również tego dnia ulicami osiedla Wygoda przejedzie Peleton Pamięci, w czasie którego uczestnicy odkryją ostatnie ślady przedwojennej przeszłości dzielnicy. Peleton poprowadzą cykliści na oryginalnych rowerach z lat 20. i 30. XX wieku.

Na zakończenie rajdu odbędzie się pokaz zabytkowych rowerów i mody retro. W Parku Pamięci stanie wystawa „Niepodległa”, której towarzyszyć będą warsztaty i animacje rodzinne.

  • Czas: niedziela 19.09.2021 r.
  • godz. 10:00 – 16:00
  • Miejsce: dziedziniec Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Węglowej 1.

WSTĘP WOLNY 

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep