Promocja książki o "syberyjskich dzieciach". Przybędzie ambasador Japonii - Muzeum Pamięci Sybiru

10 października 2023

Promocja książki o „syberyjskich dzieciach”. Przybędzie ambasador Japonii

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę dr Sylwii Szarejko „Polskie dzieci w Kraju Kwitnącej Wiśni”

Przejdź do treści

 W czwartek 19 października o godzinie 15.00 zapraszamy do sali audiowizualnej Muzeum Pamięci Sybiru na spotkanie promujące książkę „Polskie dzieci w Kraju Kwitnącej Wiśni” autorstwa dr Sylwii Szarejko. Gościem specjalnym będzie ambasador Japonii w Polsce, Akio Miyajima.

O pracy nad polsko-japońską publikacją mówi dr Sylwia Szarejko:
– Ogromne wsparcie, którego doświadczyłam podczas pisania tej książki, zarówno ze strony japońskiej, jak i polskiej, było potwierdzeniem tego, o czym pisał w swoich wspomnieniach jeden z bohaterów tej książki:
„Życzliwość, serdeczność, ciepły i ujmujący stosunek” – takie emocje zapamiętały ze swojego pobytu w Japonii „polskie dzieci Sybiru”.
Ja wynoszę takie same wrażenia po ukończeniu pracy nad tą publikacją – mówi autorka książki wydanej przez Muzeum Pamięci Sybiru.

Kliknij ———> by kupić książkę

Wydana w serii „Małe historie Sybiru” publikacja przedstawia poruszającą historię o tym, jak w 1920 r. rząd Japonii i Japoński Czerwony Krzyż pomogły tysiącom polskich dzieci – potomków osadników i zesłańców – wydostać się z ogarniętej wojną domową Rosji. Przez Japonię „dzieci syberyjskie” dotarły do niepodległej już Polski.

Z książki dr Szarejko dowiedzieć się można, jak przebiegła ta wielka akcja, kto był w nią zaangażowany (po polskiej i po japońskiej stronie) oraz jakie były dalsze losy dzieci.

Bogata szata graficzna publikacji została opracowana przez Dorotę Klimowicz-Bołtromiuk.

W trakcie spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Zapraszamy!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep