Dołącz do Peletonu Pamięci 2023! - Muzeum Pamięci Sybiru

10 lipca 2023

Dołącz do Peletonu Pamięci 2023!

W sobotę 26 sierpnia Peleton Pamięci po raz kolejny przejedzie ulicami Białegostoku. Dołącz do nas!

Przejdź do treści

Tegoroczny Peleton Pamięci wystartuje spod Teatru Dramatycznego im. Węgierki w sobotę 26 sierpnia o godzinie 17.00. Po przebyciu około 6 km zakończy się pod Muzeum Pamięci Sybiru.

Udział w imprezie jest bezpłatny, można dołączyć nawet w ostatniej chwili!

Na trasie zatrzymamy się w różnych miejscach związanych z historią Białegostoku lat okupacji. Poniżej mapa przejazdu:

Do udziału w przejeździe przez Białystok zapraszamy nie tylko rowerzystów, ale i osoby poruszające się na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.

W Peletonie Pamięci 2022, przejeżdżając ulicami Białegostoku, odkrywaliśmy miejsca, które były świadkami zdarzeń, jakie nastąpiły po podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow. Paktu, który zburzył porządek w Europie Środkowo-Wschodniej i poprzedził wybuch II wojny światowej. Na mocy tej umowy dwa totalitarne reżimy podzieliły między siebie terytoria innych niepodległych państw tego obszaru.

Dla Polski bezpośrednią konsekwencją paktu była utrata niepodległości, a dla mieszkańców polskich Kresów – sowieckie represje, które pokazujemy na wystawie stałej Muzeum Pamięci Sybiru.

Na osoby, które w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia skorzystały z internetowych zapisów na Peleton, będzie czekał na starcie Zapisy na Peleton nie są obowiązkowe, można do niego dołączyć spontanicznie w ostatniej chwili, a nawet w trakcie imprezy! Do połowy sierpnia przyjmowaliśmy spersonalizowane zapisy osób, które chciały Zachęcamy jednak do zgłoszenia swojego udziału, jeżeli chcecie otrzymać pakiet startowy z okolicznościowymi pamiątkami. Zapisy trwają do 15 sierpnia lub do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy rowerzystów z Białegostoku, Podlasia, z całej Polski i Europy – pojedźmy razem w Peletonie Pamięci!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep