Nasze propozycje na Noc Muzeów 2023 - Muzeum Pamięci Sybiru

8 maja 2023

Nasze propozycje na Noc Muzeów 2023

13 maja 2023 roku w całej Polsce muzea i inne instytucje kultury otworzą drzwi na całą noc. W Muzeum Pamięci Sybiru będzie to wieczór pełen atrakcji.

Przejdź do treści

Warsztaty, samodzielne zwiedzanie wystawy stałej, animacja i promocje w muzealnej księgarni – Noc Muzeów 2023 w Muzeum Pamięci Sybiru zapowiada się ciekawie!

Już od godziny 16.00 w otoczeniu Muzeum Pamięci Sybiru prezentować się będą grupy rekonstrukcyjne. W związku z przypadającą w 2023 roku 160. rocznicą powstania styczniowego przedstawią uczestników tamtego zrywu.

Także od 16.00 muzealni edukatorzy w dwóch namiotach przed Muzeum będą czekać z warsztatami edukacyjnymi dla dzieci. Będzie okazja do wypróbowania gogli wirtualnej rzeczywistości (VR).

Zwiedzanie wystawy stałej dla wszystkich zainteresowanych będzie trwało od godziny 18.00 do północy. Do tematu powstania styczniowego nawiąże także animacja prezentowana na fasadzie Muzeum od strony ulicy Poleskiej w godzinach od 20.00 do 1.00 w nocy.

Przez cały ten niezwykły wieczór otwarty będzie muzealny sklep. Na przybyłych czekać będą publikacje Muzeum Pamięci Sybiru w promocyjnych cenach.

Na wszystkie wydarzenia Nocy Muzeów wstęp wolny. Zapraszamy!

Oficjalnym sponsorem Nocy Muzeów 2023 w Muzeum Pamięci Sybiru jest PGE Obrót SA.

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep