Sprawdź nasze propozycje na listopad - Muzeum Pamięci Sybiru

26 października 2023

Sprawdź nasze propozycje na listopad

Nie poddajemy się sennej, jesiennej aurze. W listopadzie w Muzeum Pamięci Sybiru będzie miało miejsce dużo wydarzeń, na które gorąco zapraszamy. Przeczytaj, co mamy do zaoferowania

Przejdź do treści

W poniedziałek 6 listopada w godzinach 10.00-16.30 w sali audiowizualnej odbywać się będzie konferencja naukowa „Białystok: historie żydowskie”. Jest ona częścią obchodów 80. rocznicy powstania w białostockim getcie.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. badacze z Uniwersytetów Warszawskiego, Jagiellońskiego, w Białymstoku, a także z Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wstęp na konferencję jest wolny.

Kliknij tutaj, by poznać szczegółowe informacje na temat konferencji

W czwartek 9 listopada wyjątkowo o godzinie 17.00 zaprezentowany zostanie „Eksponat miesiąca”. Będą to pamiątki po Leonie Barszczewskim, podróżniku, odkrywcy i pionierze fotografii podróżniczej. O przedmiotach opowie jego prawnuk, Igor Strojecki. Gablotę z „Eksponatem miesiąca” tradycyjnie znajdziecie w górnym holu Muzeum.

Godzinę później, czyli o 18.00, odbędzie się kolejne spotkanie w naszym cyklu gawęd podróżniczych – Igor Strojecki opowie o niezwykłym życiu swojego pradziadka i zaprezentuje fotografie wykonane przez Barszczewskiego w czasie pobytu w Azji Centralnej. Na spotkanie zapraszamy tym razem do śnieżnobiałej przestrzeni wokół rzeźby „Ludzie z lodu” na naszej wystawie stałej. Bilety na spotkanie (w cenie 10 i 15 złotych) zakupić można w kasie lub przez naszą stronę internetową.

Kliknij tutaj, aby kupić bilet na spotkanie

22 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami argentyńskiego ruchu Historias Desobedientes (Nieposłuszne Historie). Tworzą go ludzie, których rodzice byli sprawcami zbrodni w latach dyktatury wojskowej (1976-1983). „Nieposłuszni” domagają się osądzenia oprawców. Rozmowa będzie dotyczyć problemów rozliczenia za zbrodnie, pamięci historycznej i wspólnoty doświadczeń narodów dotkniętych przez totalitarne reżimy. Wstęp na spotkanie – wolny.

Zapraszamy do skorzystania z naszej listopadowej oferty!

Dni zamknięcia Muzeum i nowe godziny w soboty

Przypominamy, że 1 listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świętych, Muzeum będzie zamknięte. Podobnie w świąteczną sobotę 11 listopada i w następującą po niej niedzielę 12 listopada Muzeum Pamięci Sybiru będzie nieczynne.

Listopad przynosi także zmiany w godzinach otwarcia wystawy stałej w soboty, wobec czego tydzień pracy Muzeum Pamięci Sybiru od listopada będzie wyglądać następująco:

poniedziałek – muzeum nieczynne

wtorek –9.30.-17.00

środa – 9.30-17.00

czwartek – 9.30-17.00

piątek – 9.30-17.00

sobota – 10.30-18.00

niedziela – 9.30-17.00

Dniem bezpłatnego wstępu na wystawę stałą pozostaje niezmiennie środa.

Do zobaczenia w Muzeum Pamięci Sybiru!

Sklep Odwiedź nasz sklep i sprawdź najnowsze publikacje Muzeum Pamięci Sybiru Odwiedź sklep