Restauracja Mozaika - Muzeum Pamięci Sybiru

Restauracja Mozaika

Po zwiedzaniu Muzeum Pamięci Sybiru zapraszamy do restauracji Mozaika.

Перейти к содержанию
Restauracja Mozaika

KUCHNIA KRESOWA

W naszej restauracji poznasz mozaikę aromatów kresowej kuchni. Przeniesiesz się do utraconego świata zapachów i smaków, które zapisały się w pamięci pokoleń. Spróbujesz dań przygotowanych według receptur z historycznych ksiąg kulinarnych, a jednak nowoczesnych w formie.

Kresowa kuchnia miała bardzo bogatą tradycję i czerpała z wielu źródeł – odbiciem tego jest nasze menu. Proponujemy dania polskie, litewskie, białoruskie, ukraińskie, rosyjskie i żydowskie. Potrawy z dziczyzny przywołują wspomnienie gęstych kresowych lasów, a wybór dań bezmięsnych przekona każdego o różnorodności kresowych przysmaków.

W oparciu o dawne księgi kulinarne przygotowaliśmy litewskie zrazy wołowe. Obok nich w menu znajdziesz m.in. pierogi z dziczyzną lub serem korycińskim, kartacze i sycące zupy: rosół, żurek czy soljankę.

Proponujemy wybór napojów i regionalnych alkoholi – dowiesz się, co można wyczarować z jarzębiny, mirabelek czy malin. Poznasz smak Bajkału i buzy.

W ofercie Mozaiki nie mogło zabraknąć kawy oraz przygotowywanych przez naszego cukiernika wypieków: tart, ciast i tortów.

SZTUKA

Wnętrze restauracji ozdabiają fotografie Bolesława Augustisa, międzywojennego fotografa, który uwiecznił na swoich zdjęciach dawny Białystok i jego mieszkańców. To prawdziwa lekcja historii, która w połączeniu z aromatami naszych potraw przeniesie Cię w czasie.

Spragnionych promieni słońca zapraszamy na taras, z którego można podziwiać tradycyjną białostocką zabudowę i mieniące się jesiennymi barwami drzewa. Zapraszamy na Węglową 1!

WAŻNE

  • kuchnia regionalna w nowej odsłonie
  • śniadania, lunche, desery, napoje zimne i gorące
  • możliwość rezerwacji indywidualnej oraz grupowej
  • specjalnie menu dla grup dziecięcych i młodzieżowych

Godziny otwarcia: Poniedziałek nieczynne | wtorek – niedziela 10:00-18:00

Facebook: RestauracjaMozaikaBiałystok

Adres: ul. Węglowa 1 | 15-121 Białystok | Budynek Muzeum Pamięci Sybiru

Fot. Maciej Nowosadko

Магазин Музея памяти Сибири Посетите наш магазин и посмотрите последние публикации и гаджеты СМОТРЕТЬ