Juchnowiec Kościelny obchodzi 100-lecie niepodległości z wystawą „Sybir - Niepodległa - Piłsudski. Pamięć Sybiru w Niepodległej”

Wystawa „Sybir - Niepodległa - Piłsudski. Pamięć Sybiru w Niepodległej” towarzyszy obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Juchnowcu Kościelnym.

Leonarda Lewandowska, Maria Koplewska, Aleksandra Szczerbińska… Co łączy te imiona? Józef Piłsudski. O kobietach, które pojawiały się na drodze "Ziuka", o wpływie syberyjskiego zesłania na jego polityczne wybory i trosce o sprawy państwowe opowiadał prof. Grzegorz Zackiewicz podczas spotkania zamykającego prezentację wystawy „Sybir - Niepodległa - Piłsudski. Pamięć Sybiru w Niepodległej” w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Wieczorne spotkanie z historykiem (17 maja 2018 roku) stanowiło podsumowanie ekspozycji i ostatnią szansę obejrzenia plansz wystawowych przygotowanych przez Muzeum Pamięci Sybiru. Poprzez wystawę i wykład włączyliśmy się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Juchnowcu Kościelnym.

Krótka relacja z wydarzenia znalazła się także na witrynie Ośrodka Kultury - link.

Do góry