"Zbrodnia 1940" - wystawa katyńska w Muzeum Pamięci Sybiru

Przed nami wyjątkowa wystawa, którą w Białymstoku będzie można obejrzeć po raz pierwszy, w dodatku tylko przez jeden dzień. Chcąc upamiętnić 78. rocznicę zbrodni katyńskiej Muzeum Pamięci Sybiru nawiązało współpracę z Muzeum Katyńskim, którego ekspozycja „Zbrodnia 1940” trafi 14 kwietnia do Centrum Edukacyjno-Wystawienniczego MPS.

Zaprezentowane zostaną nie tylko zdjęcia z ekshumacji, materiały archiwalne i propagandowe związane z Katyniem, ale także mundury formacji, których funkcjonariusze zostali zamordowani przez Sowietów: Policji Państwowej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 15:00, towarzyszyć jej będzie projekcja filmu „Nie pamiętam” - niezwykłej ekranizacji wzruszającego spektaklu z Danutą Nagórną i Jarosławem Witaszczykiem w rolach głównych. Na uczestników wydarzenia czeka też spotkanie z panem dr. Adamem Buławą - dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, panem Sławomirem Frątczakiem – kierownikiem Muzeum Katyńskiego oraz panią Agnieszką Markiewicz-Cybulską – prezes Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Białymstoku.

plakat www.jpg

rozmiar: 837,42 KB JPG pobierz
Do góry