„Przemieszczanie zbiorów muzealnych. Przepisy – dobre praktyki – organizacja” – zapisy na bezpłatne szkolenie online.

   

Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych wraz z Muzeum Pamięci Sybiru i Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej zapraszają muzealników do bezpłatnego udziału w szkoleniu z zakresu ruchu muzealiów pt. Przemieszczanie zbiorów muzealnych. Przepisy – dobre praktyki - organizacja. Ze względu na pandemię COVID-19, szkolenie odbędzie się z wykorzystaniem platformy ZOOM.

Zaplanowaliśmy trzy bloki tematyczne, prowadzone w trzy kolejne dni od godz. 9.30:

  • 26 października 2020 r. PRZEPISY i WZORY DOKUMENTÓW
  • 27 października 2020 r. KONTROLA STANU ZABEZPIECZENIA ZBIORÓW
  • 28 października 2020 r. PAKOWANIE I TRANSPORT oraz ORGANIZACJA PRACY I DOBRE PRAKTYKI.

Trzeciego dnia w szkoleniu weźmie udział firma MARSH, oferująca profesjonalną obsługę brokerską w zakresie zarządzania ryzykiem majątkowym oraz ubezpieczania instytucji kultury. Firma MARSH jest partnerem PSIM i omówi zakres typowych ubezpieczeń zbiorów podczas wypożyczeń i transportów.

Po każdym wystąpieniu zaplanowaliśmy czas na dyskusję, dlatego zachęcamy do zadawania pytań, zgłaszania uwag i kwestii problematycznych podczas szkolenia, za pośrednictwem ZOOM – chat. Wszelkie pytania mile widziane.

Przewidziana liczba uczestników to 50 osób. Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla muzeów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a następnej kolejności również dla członków PSIM z innych regionów.

Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 21 października 2020 r. na adres e-mailowy: k.sliwowska@sybir.bialystok.pl lub m.przybyszewska@pmkl.pl.

Po przyjęciu zgłoszenia zostaną do Państwa wysłane linki do szkolenia.

Dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać od koordynatorów szkolenia:

  • Małgorzata Przybyszewska – adiunkt w Dziale Etnografii Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, e-mail:  m.przybyszewska@pmkl.pl;
  • Katarzyna Śliwowska - Kierownik Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów, Muzeum Pamięci Sybiru, e-mail: k.sliwowska@sybir.bialystok.pl;
  • Bogusława Klat – zastępca głównego inwentaryzatora w Zamku Królewskim w Warszawie-Muzeum, e-mail: bklat@zamek-krolewski.pl.

Plik do pobrania:

program szkolenia

formularz zgłoszenia

Do góry