Publikacje Muzeum Pamięci Sybiru na Dniu Książki Akademickiej i Naukowej

To będzie już trzecia edycja DKAiN – wydarzenia, które coraz bardziej zapisuje się w świadomości białostoczan zainteresowanych regionalną książką naukową i popularnonaukową. Poprzednie edycje odbyły się odpowiednio 11 maja 2017 r. w Uniwersyteckim Centrum Kultury i 12 maja 2018 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku, gromadząc łącznie blisko tysiąc uczestników. Swoje publikacje zaprezentowało kilkadziesiąt instytucji, takich jak białostockie uczelnie, muzea i ośrodki kultury z województwa podlaskiego, jak również towarzystwa naukowe, organizacje pozarządowe czy instytucje rządowe. W tym gronie nie może zabraknąć Muzeum Pamięci Sybiru

Program III edycji DKAiN obejmuje przede wszystkim targi książki regionalnej, w trakcie których swoje wydawnictwa zaprezentuje wiele instytucji z Białegostoku i województwa podlaskiego.

Będą to: Białoruskie Towarzystwo Historyczne, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Centrum Dokumentacji Europejskiej, Galeria im. Sleńdzińskich, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Międzynarodowe Stowarzyszenie Białostoczan, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Białystok, RO PTTK w Białymstoku, Stowarzyszenie Jamiński Zespół Indeksacyjny, Urząd Statystyczny w Białymstoku, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.

Targom książki regionalnej będą towarzyszyć promocje wydawnictw związanych z regionem:

  • 15.00 – promocja najnowszego wydania Kanonu krajoznawczego województwa podlaskiego, przygotowanego i wydanego przez RO PTTK w Białymstoku,
  • 17.00 – „Podlaskie kulinaria” – spotkanie z Andrzejem Fiedorukiem, autorem publikacji o historycznej i współczesnej kuchni regionalnej (Smaki Białegostoku, Historia podlaskich smaków, W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach).

Na spotkania zapraszamy do Klubu Fama (budynek Kina Forum, wejście od parkingu).

Ponadto w ciągu całego dnia będzie prowadzony kiermasz dubletów i książek wycofanych z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, na którym będzie można kupić interesujące tytuły w atrakcyjnych cenach.

Serdecznie zapraszamy!Do góry