Dwie publikacje Muzeum Pamięci Sybiru nominowane do tytułu najlepszej książki historycznej II półrocza 2019 roku.

Dwie publikacje Muzeum Pamięci Sybiru nominowane do tytułu najlepszej książki historycznej II półrocza 2019 roku. Czas na drugi etap głosowania, który potrwa do 19 stycznia!

Z przyjemnością ogłaszamy, że dwie pozycje Muzeum Pamięci Sybiru zostały nominowane w kategoriach: „W rolach głównych” i „Historia niebanalna”.

  • G. Zackiewicz, W krainie zesłań. Losy Polaków na Syberii do 1914 roku – kategoria „W rolach głównych”,
  • W. Śleszyński, M. Zwolski, Przyszli ze Wschodu. Okupacja sowiecka ziem wschodnich II Rzeczypospolitej (1939–1941) – kategoria „Historia niebanalna”.

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to inicjatywa, która jest organizowana od 2009 roku. Od 2011 roku projekt realizują wspólnie redakcje portalu historycznego Histmag.org i serwisu internetowego Granice.pl – wszystko o literaturze.

Głównym celem konkursu jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Laureaci wyłonieni zostają w drodze powszechnego głosowania przez internautów, a także specjalne jury, w którego skład wchodzą: redaktorzy obu serwisów, publicyści historyczni, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek.

Wszystkie publikacje Muzeum Pamięci Sybiru dostępne na stronie sklepu – www.sklep-sybir.pl.

Do góry