Niezwykłe listy w cieniu wojny — fotorelacja z premiery książki „Listy z osiołkiem”

„Listy z osiołkiem” to magiczna opowieść o rodzinie, miłości, dzieciństwie… i wojnie.

Książka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i ogromnym zainteresowaniem, szczególnie młodych czytelników, z którymi spotkaliśmy się podczas kilku promocji zorganizowanych w filiach Książnicy Podlaskiej i Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku. A pamiętajmy, że dzieci są bardzo wymagającymi krytykami. Również dorosłych odbiorców, który wzięli udział w spotkaniu promocyjnym w Centrum Edukacyjno-Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru, książka zainteresowała, rozbawiła, wzruszyła i skłoniła do refleksji, „… że zawsze można próbować coś ocalić miłością. Przynajmniej pamięć”.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszych spotkaniach autorskich. W szczególności uczniom VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, którzy w ramach akcji skierowanej do małych pacjentów Szpitala DSK w Białystoku przygotowali z filcu tytułowe osiołki, przy wsparciu pracowników Muzeum.

Kto jeszcze nie miał okazji poznać bohaterów naszej „bajki” zapraszamy do zapoznania się z fragmentem publikacji i tytułowym osiołkiem.

"Pamiętam ten dzień jakby wydarzyło się to wczoraj. Stałam obok łóżka
Aleksego, poprawiając mu kroplówkę, kiedy łypnął na mnie okiem osioł
narysowany w jednym z listów. Tuż obok szarego, zwierzątka, widniał staranny
podpis:

Droga Zosieńko
oto osiołek, Ty jeszcze chyba nie widziałaś osiołka?
Przybłąkał się do nas, ale postanowiłem odesłać go
do Ciebie. Nakarm go proszę. Jak wrócę zbudujemy
wózek i będzie Cię woził.
Całuję tata"Publikacja jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Do góry