Odkryj Kresy – relacja.

11.07.2018 roku o godzinie 18:00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku otwarto wystawę Niepodległa ziemie wschodnie II Rzeczpospolitej

Przygotowana ekspozycja to trzy wystawiennicze pawilony ze zdjęciami międzywojennych kresowych wnętrz i krajobrazów, w której przy pomocy rekwizytów i aktorów wcielających się w postaci z epoki zrekonstruowano oblicza Kresów tamtych lat. Wystawa to oryginalne odtworzenie prawdy o Kresach II Rzeczypospolitej, których oblicza można zobaczyć na Rynku Kościuszki w Białymstoku do 25 lipca.

W dwa kolejne weekendy (14-15 oraz 21-22 lipca 2018 r. godz. 10.00-14.00) aktorzy i pracownicy w strojach z epoki poprowadzą zajęcia z dziećmi i dorosłymi. Oprowadzą po Kresach II Rzeczpospolitej, a spotkaniom przy wystawie towarzyszyć będzie odczytywanie fragmentów wspomnień Zesłańców - Kresowiaków.
Niepodległa – ziemie wschodnie II Rzeczypospolitej prowadzone przez pracowników merytorycznych Muzeum, połączone z inscenizacją wnętrz oraz odczytywaniem fragmentów wspomnień Zesłańców – Kresowiaków.

fot. Agata Zajączkowska
Do góry