Wschodnia Akademia Filmowa – spotkanie z reż. Stanisławem Janickim i pokaz filmu "Za winy niepopełnione. Eugeniusz Bodo"

"Za winy niepopełnione. Eugeniusz Bodo" w reżyserii Stanisława Janickiego to biografia jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów dwudziestolecia międzywojennego, który został aresztowany przez Sowietów, przesłuchiwany, więziony w Moskwie na Butyrkach, potem skazany na pracę w łagrach. Zmarł z wycieńczenia w obozie w Kotłasie. Tytuł nawiązuje do filmu, który Bodo wyreżyserował i w którym wystąpił przed wojną ("Za winy niepopełnione" – 1938). Nasuwa też skojarzenia z tragicznym końcem życia aktora. Stanisław Janicki opowie o Eugeniuszu Bodo i swoich poszukiwaniach prowadzących do wyjaśnienia losów aktora.

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem i projekcję filmu „Za winy niepopełnione. Eugeniusz Bodo”
9 maja 2019 r. / godz. 17.00

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A

WSTĘP WOLNY!

Stanisław Janicki, polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina. Był autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie”. To najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji (od 1967 do 1999). Stanisław Janicki jest również autorem znanych publikacji o polskim kinie m.in. „Film polski od A do Z”, „W starym polskim kinie” i „Odeon. Felietony filmowe”.

Do góry