Wschodnia Akademia Filmowa – Marszałek Józef Piłsudski

Marszałek Józef Piłsudski – charyzmatyczny przywódca, przed którym ludzie instynktownie stawali na baczność. Człowiek walki, dyktator, heros. Takim go znamy. W omawianym w ramach Wschodniej Akademii Filmowej filmie współcześni specjaliści z dziedzin: psychologii, grafologii, marketingu politycznego oraz historycy odkrywają mało znane fakty z życia Marszałka i jego ludzkie słabości. Jakim był człowiekiem? Ile z jego oficjalnej legendy było prawdą, a ile zręcznym zabiegiem propagandowym? Odpowiedź na te pytanie poznacie podczas najbliższego spotkania z reżyserem filmu Adamem Rogalą.

21 listopada 2018, godz. 12.00
Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A

O reżyserze:

Adam Rogala, absolwent filologii rosyjskiej. Jako dziennikarz pracował w opiniotwórczych redakcjach i kanałach telewizyjnych: Wiadomościach TVP1, TVN24, Discovery. Współtworzył i szkolił zespół dziennikarzy Telewizji Biełsat. Realizował filmy dokumentalne dla Discovery Historia min. Marszałek Józef Piłsudski, Dzieci generała Andersa, Polski Nobel.

Spotkanie poprowadzi Adam Radziszewski.

Wschodnia Akademia Filmowa to cykl spotkań adresowanych do zwolenników edukacji poprzez kino. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, kiedy to obraz staje się prowokacją do rozmowy i wymiany myśli na temat prezentowanego dzieła i poruszanej przez reżysera tematyki.WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat Wschodnia Akademia Filmowa – Marszałek Józef Piłsudski2.jpg

rozmiar: 1,16 MB JPG pobierz
Do góry