Syberia - Kazachstan

 • cat

  Krugobajkałka

  Ilustracja do artykułu IMGP8132.JPG

  Bajkalski odcinek Transsibiru, to bez wątpienia najbardziej malowniczy, ale także jeden z najtrudniejszych do wykonania odcinków transsyberyjskiej kolei. Ostro schodzące do wód Bajkału stoki pobliskich gór uniemożliwiały sprawne wykonanie przeprawy kolejowej.

 • cat

  Sputniczka

  Ilustracja do artykułu tytulowa (5).jpg

  Ludwika Włodek jest pracownikiem naukowym Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się specjalizacją „Azja Środkowa”. Jest także publicystką i dziennikarką, autorką reportaży z Iranu, Afganistanu, Abchazji, Indii, Rosji i Azji Środkowej publikowanych przede wszystkim w „Gazecie Wyborczej”. W 2009 roku prowadziła bloga z podróży po krajach b. ZSRR

 • cat

  Zesłany

  Ilustracja do artykułu tytulowa (4).jpg

  65 dni poza domem, setki godzin w podróży, grubo ponad 25 000 pokonanych kilometrów, z czego 2500 w powietrzu, dwa razy tyle na kołach - rowerem, stopem, taksówką, marszrutką, autobusem czy ciężarówką, a nawet limuzyną.

 • cat

  Longwalk

  Ilustracja do artykułu tytulowa (3).jpg

  Dzikie miejsca, niezwykli ludzie, niebezpieczeństwo – ekstremalna wyprawa z Jakucka na Syberii przez tajgę, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, Himalaje, Nepal, Indie, do Kalkuty.

Do góry