Aktualności - Wschód

 • cat

  Losy duchowieństwa katolickiego w ZSRS 1917-1988 – panel dyskusyjny

  Ilustracja do artykułu miniatura 2.jpg

  Muzeum Pamięci Sybiru w dn. 13 grudnia 2017 r. gościło dwóch wybitnych specjalistów w zakresie historii Kościoła katolickiego na Wschodzie: ks. prof. Romana Dzwonkowskiego oraz ks. prof. Tadeusza Krahela. Księża wystąpili podczas panelu dyskusyjnego Losy duchowieństwa katolickiego w ZSRS 1917-1988.

  Więcej
 • cat

  Losy duchowieństwa katolickiego w ZSRS 1917-1988 - panel dyskusyjny

  Ilustracja do artykułu slajd 001.jpg

  O losach księży katolickich, pełniących swą misję w czasach sowieckich już 13 grudnia 2017 r. w Muzeum Pamięci Sybiru opowiedzą wybitni znawcy tematyki: ks. prof. Roman Dzwonkowski oraz ks. prof. Tadeusz Krahel.

 • cat

  Kiermasz Książek "Studenci Sybirakom"

  Ilustracja do artykułu Zdj7.jpg

  Kiermasz to niezwykła inicjatywa „Grupy Wschód”, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz Studenckiego Koła Naukowego Historyków UwB. W dniach 5-6 grudnia 2017 roku w godzinach 9.00 - 17.00 hol Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku zmienił się w swoisty targ książek, który odwiedziło dziesiątki darczyńców i poszukiwaczy dobrej literatury.

  Więcej
 • cat

  „Więzienna codzienność w sowieckich systemach obozowych” – głos panelu dyskusyjnego

  Ilustracja do artykułu ikonka_0001.JPG

  Kim byli represjonowani w sowieckich obozach? Jak wyglądał dzień powszedni osadzonego? Jak wysoka była śmiertelność wśród więźniów? W jaki sposób przebiegały powroty? Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania było celem uczestników panelu „Więzienna codzienność w sowieckich systemach obozowych”, który odbył się w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego 6 listopada 2017 r.

  Więcej
Do góry