Spektakl muzyczny „Biały przystanek”

„Biały przystanek” to wyjątkowe widowisko muzyczne inspirowane losami sybiraków, których plany i marzenia odstawiono na boczny tor, zapakowano do wagonów i wywieziono na Sybir.
Artyści Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku zaśpiewają utwory oparte na wspomnieniach sybiraczek Ireny Bujalskiej i Anny Rudawcowej. Podróż, głód, nadzieja, niepokój, tęsknota za domem i matką – to główne wątki poruszane w muzycznych aranżacjach.

W sposób teatralno-muzyczny opowiemy historię ludzi, którzy zostali rozdzieleni przez agresję Związku Radzieckiego na Polskę i masowo deportowani na Sybir.

Spektakl „Biały przystanek” wyreżyserował Michał Jarmoszuk, aktor BTL i wykładowca białostockiej Akademii Teatralnej.

 „Biały przystanek”

29.09.2019 r. godzina 18:00

ul. Sienkiewicza 14

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej),

Wstęp wolny!

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pod tel. 795 650 802.


Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie zostało przygotowane w ramach tegorocznego Peletonu Pamięci 17.09 i stanowi podsumowanie działań Muzeum Pamięci Sybiru w ramach 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 1939-2019. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, szczególnie uczestników Peletonu, którzy nie mogli obejrzeć spektaklu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.


Do góry