Kapral Miś Wojtek na żołnierskim szlaku – nowe warsztaty edukacyjne

Zapraszamy do zapoznania się ofertą nowych zajęć edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Pamięci Sybiru z myślą o młodszych odbiorcach Kapral Miś Wojtek na żołnierskim szlaku!

W maju 2019 roku cała Polska będzie obchodzić 75. rocznicę bitwy pod Monte Cassino, która rozsławiła imię oręża polskiego w świecie i stała się bitwą symbolem. Z tej okazji Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza grupy przedszkolne i uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach przygotowanych specjalnie dla młodszych odbiorców. Dzieci poznają niezwykłą historię sympatycznego niedźwiadka Wojtka, towarzysza żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, którego historia zaczęła się na dalekiej Syberii.

Co robił niedźwiedź w wojsku? I jak to się stało, że nadano mu stopień kaprala? Czy naprawdę nosił pociski i walczył pod Monte Cassino? Uczniowie poznają okoliczności, w których miś Wojtek trafił do polskich żołnierzy 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2. Korpusie Polskim oraz wydarzenia historyczne towarzyszące losom niedźwiadka w Armii Andersa. Dowiedzą się również jakie były przysmaki, ulubione zajęcia i zabawy misia Wojtka oraz jego powojenne losy, kiedy zamieszkał w ZOO w Edynburgu.

Lekcje/warsztaty edukacyjne: 24 zł od grupy
Prosimy o zgłoszenia telefoniczne najpóźniej do trzech dni przed terminem warsztatów!

Do góry