Aktualności - Edukacja

 • cat

  Z zesłania na wyżyny nauki. Polscy badacze Syberii – wystawa poświęcona polskim odkrywcom zesłanym na Syberię

  Ilustracja do artykułu 2018.05.19 Z zesłania na wyżyny nauki min.jpg

  Przedstawiamy niezwykłą serię portretów wykonanych przez Jakutkę Paulinę Kopestyńską. Muzeum Pamięci Sybiru, eksponując ich reprodukcje, przygotowało wystawę poświęconą polskim badaczom – zesłańcom, którzy przeszli do historii jako odkrywcy Syberii.

  Więcej
 • cat

  Noc Muzeów 19 maja

  Ilustracja do artykułu Panorama.jpg

  Zapraszamy na tegoroczną odsłonę Nocy Muzeów poświęconą odkrywcom Syberii! Wśród badaczy, którzy opisali Syberię było wielu Polaków. Zesłani, później życie poświęcili na opisywanie fauny, flory i kultury ludów syberyjskich.

  Więcej
 • cat

  Wschodnia Akademia Filmowa rozwija swoją działalność!

  Ilustracja do artykułu 1 Włóczęgi (2).jpg

  Uczestnicy WAF mogli uczestniczyć w odkrywaniu kolejnych wątków historii naszych czasów. Prawie każdy koneser kina zna legendarną już dziś parę amerykańskich aktorów filmowych – Flipa i Flapa. Polskim odpowiednikiem Flipa i Flapa była genialna para lwowskich batiarów – Szczepcio i Tońcio

  Więcej
 • cat

  Kawa, herbata, kwiaty i pogadanki o modzie

  Ilustracja do artykułu Zdj (1).jpg

  Kawa, herbata, kwiaty i pogadanki o modzie. Tak wspólnie z Sybiraczkami spędziliśmy Dzień Kobiet w Muzeum Pamięci Sybiru. O modnym dawnym Białymstoku i o tym, jak kobiety radziły sobie z modą w trudnych czasach w Polsce, opowiadał projektant Wojciech Bokłago de Bof.

  Więcej
Do góry