Aktualności - Edukacja

 • cat

  Spektakl muzyczny „Biały przystanek”

  biały przystanek.jpg

  Biały przystanek” to wyjątkowe widowisko muzyczne inspirowane losami sybiraków, których plany i marzenia odstawiono na boczny tor, zapakowano do wagonów i wywieziono na Sybir.

  Więcej
 • cat

  Sybiracy czytają…

  Ilustracja do artykułu 2019.09.11 Narodowe Czytanie min2.jpg

  Bruno Schulz w Muzeum Pamięci Sybiru? Oczywiście. To jego opowiadanie „Mój ojciec wstępuje do strażaków” zostało przeczytane wspólnie przez Sybiraków, wykładowców i studentów białostockiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej) oraz aktorów Białostockiego Teatru Lalek.

  Więcej
 • cat

  Peleton Pamięci 17.09

  Ilustracja do artykułu kwadrat.png

  Peleton Pamięci to przejazd rowerowy trasą powiązaną z miejscami i postaciami nawiązującymi do wydarzeń z 17 września 1939 roku, kiedy to miała miejsce zbrojna ZSRS na Polskę.

  Więcej
 • cat

  Sybiracy czytają nowelistykę polską

  Ilustracja do artykułu 2019.09.11 Narodowe Czytanie min.png

  Sybiracy czytają polską nowelistykę – pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna edycja Narodowego Czytania, realizowanego przez Muzeum Pamięci Sybiru w partnerstwie z białostockim oddziałem Związku Sybiraków, Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej) oraz Międzywydziałowym Instytutem Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

  Więcej
Do góry