Zaproszenie na podpisanie umowy z wykonawcą wystawy stałej Muzeum Pamięci Sybiru

Wybrano wykonawcę wystawy stałej – serca Muzeum Pamięci Sybiru

 

Prace związane z budową Muzeum Pamięci Sybiru wkroczyły w kluczowy etap. W środę 19 czerwca poznamy wykonawcę wystawy stałej, która stanie w gmachu przy ulicy Węglowej 5 w Białymstoku.

Muzeum Pamięci Sybiru to obecnie największa inwestycja muzealna na wschód od Wisły. Budynek ma być oddany do użytku w 2021 roku, dlatego już teraz trwają intensywne prace nad wystawą stałą, która będzie sercem budującego się gmachu. Merytoryczną część wystawy przygotowuje szereg specjalistów, pracowników Muzeum, a już wkrótce poznamy jej głównego wykonawcę.

Wystawa Muzeum Pamięci Sybiru będzie miała charakter narracyjny. Eksponaty staną się aktorami, którzy będą opowiadać o trudnej tematyce zesłań i deportacji. Obecnie Muzeum zgromadziło już ponad cztery tysiące cennych pamiątek. Do tej pory zaprezentowano jedynie kilka wyjątkowych eksponatów.

Podpisanie umowy z wykonawcą wystawy stałej będzie okazją do ujawnienia kilku przedmiotów, które do tej pory nie były prezentowane. Przedstawione zostaną również projekty aranżacji dwóch pięter Muzeum. Na spotkaniu obecni będą: prof. dr hab. Wojciech Śleszyński – dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru, Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku oraz muzealnicy reprezentujący instytucję.

Podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą wystawy stałej towarzyszyć będzie spotkanie informacyjne.

Wydarzenia rozpoczną się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 11:00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy św. Rocha 3 w Białymstoku.

Zapraszamy

Do góry